Нарколабораторію на Берегівщині побудували за кошти благодійного фонду Угорщини

30 вересня 2021 року у прикордонному селі Ботар правоохоронці виявили дві підземні нарколабораторії з марихуаною. На території фермерського господарства вони знайшли люк до таємного сховку, який був розташований у хліві.

Місцевим наркобароном виявився такий собі Кевер Жолт Шандорович – близький товариш сина голови Берегівської районної ради Карла Резеша. Під землею «фермер» викопав та облаштував дві кімнати для вирощування наркотиків.

Правоохоронці оцінили вартість марихуани – а це 684 стебла коноплі – у майже 5 мільйонів гривень.

Крім того, варто звернути увагу на технічне оснащення, яке обслуговувало ферму.

Йдеться про дороговартісну систему крапельного поливу, котли, кондиціонери та витяжки.

Серед іншого – пристрої, що збагачують теплицю киснем, датчики вимірювання рівнів світла, тепла й вологи та навіть пристрої, які вимірюють кислотність ґрунту.

Згідно з отриманими документами, згадувану техніку для свого «фермерського господарства» злочинець отримав завдяки схемі з освоєнням коштів «Центру економічного розвитку Еґан Еде», який фінансується урядом Угорщини та контролюється на Закарпатті партією “КМКС”.

Заяву на отримання коштів для розвитку власного бізнесу до угорського фонду направила мати Кевер Жолта – Турдо (дівоче прізвище) Сільвія Іштванівна ще в 2018 році.

Нарколабораторію на Берегівщині побудували за кошти благодійного фонду Угорщини, фото-1

Як син, так і мати прописані за однією адресою у селі Фертешолмаш, в будинку по вулиці Молодіжній, 1.

У комерційному обґрунтуванні заявки на фінансову допомогу жінка попросила кошти на придбання техніки для ведення сільського господарства (парниковий каркас, плівку «Генегар», котел змішаного опалення «Buderus» та циркуляційний насос Grundfos, які саме використовувалися для обслуговування нарколабораторії).

Сума кошторису в заявці жінки склала 407 526 грн з ПДВ.

Нарколабораторію на Берегівщині побудували за кошти благодійного фонду Угорщини, фото-4

Для того, щоб договір з фондом активізувався, людині потрібно засвідчити, що вона перерахувала на купівлю товару авансовий платіж щонайменше 20% від суми, відтак угорці забезпечують решту 80%.

Нарколабораторію на Берегівщині побудували за кошти благодійного фонду Угорщини, фото-5

19 червня 2018 року Турдо Сільвія зробила відповідну операцію з перерахування 83 000 гривень.

Нарколабораторію на Берегівщині побудували за кошти благодійного фонду Угорщини, фото-6

Того ж місяця у Берегові з жінкою було підписано договір про фінансування її підприємницької діяльності Благодійним фондом Еґана Еде на решту суми – 2 мільйони 874 тисяч 379 форинтів, що на той час склало 296 тисяч 262 гривені 24 копійки.

Це підтверджує також офіційний сайт угорського Фонду – https://eganede.com/mezogazdasag-eredmenyek-2017-2.pdf

Нарколабораторію на Берегівщині побудували за кошти благодійного фонду Угорщини, фото-7

Згадувана сума коштів надійшла жінці 6 вересня 2018 року на її рахунок у відділенні «УкрГазБанку».

Нарколабораторію на Берегівщині побудували за кошти благодійного фонду Угорщини, фото-8

Згідно з довідкою виконавчого комітету Великопаладської сільської ради, Турдо Сільвія займається виробництвом сільськогосподарської продукції та разом з членами сім’ї має у володінні земельні ділянки площею 0.96 га та 2.34 га.

Нарколабораторію на Берегівщині побудували за кошти благодійного фонду Угорщини, фото-9

Програма економічного розвитку Еґана Еде була започаткована у 2016 році Угорщиною та Товариством угорської культури Закарпаття (KMKSZ).

Наразі загалом понад 16 600 заявників отримали фінансування на загальну суму понад 4 мільйона євро.

Нарколабораторію на Берегівщині побудували за кошти благодійного фонду Угорщини, фото-10

Контроль за діяльністю угорського благодійного фонду на Закарпатті здійснюють представники політичної партії “КМКС”, яку очолює підозрюваний українським слідством Василь Брензович.

Нарколабораторію на Берегівщині побудували за кошти благодійного фонду Угорщини, фото-11

«Справа Брензовича» набула гучного розголосу наприкінці минулого року, коли 30 листопада СБУ провела обшуки в будинку закарпатського політика, який також очолює Партію угорців України – «КМКС».

Слідство щодо Брензовича ведеться на предмет можливого втручання у внутрішні справи України і заподіяння шкоди державній безпеці України.

З моменту обшуків підозрюваний знаходиться в Будапешті та не повертається до України.

За кошти угорського фонду місцева партія “КМКС” також фінансує передвиборчу кампанію та отримує високі результати на виборах до місцевих та обласної рад.

Нарколабораторію на Берегівщині побудували за кошти благодійного фонду Угорщини, фото-12

Як виявилося в світлі останніх подій, кошти з фонду Еґана Еде були також використані для будівництва та обслуговування наркотичної лабораторії.

Серед іншого, угорські гроші спрямовують на виготовлення друкованих матеріалів, які пропагандують «Велику Угорщину» – йдеться про територіальні межі країни до підписання Тріанонського договору, до складу якої входила частина Закарпатської області.

Нарколабораторію на Берегівщині побудували за кошти благодійного фонду Угорщини, фото-13

За діяльність фонду у Берегівському районі, де відбулася спецоперація силовиків, відповідає чинний голова районної ради від “КМКС” Карло Резеш.

Свого часу Резеш також отримав з угорського фонду сотні тисяч доларів на вирощування лохини.

Чиновник також є громадянином Угорщини, про що неодноразово писали Всеукраїнські ЗМІ.

Нарколабораторію на Берегівщині побудували за кошти благодійного фонду Угорщини, фото-14

Варто додати, що родичем Резеша є інший депутат Берегівської районної ради – Іван Удуд, бізнес-партнер такого собі Юрія Дубляка. Останній після декількох кримінальних епізодів змінив прізвище на Смірнов.

30 липня 2021 року у Виноградові було ліквідовано міні-нарколабораторію, яка належала Юрію Смірнову.

В 2020 році його затримували з мішками контрабандного бурштину. Тоді ЗМІ повідомляли про зв’язок Смірнова з Удудом у цій схемі.

Іван Удуд також є винуватцем смертельної ДТП. У результаті зіткнення його Toyota Land Cruiser з мотоциклом під керуванням 18-річного юнака, останній отримав травми черепа, несумісні із життям. Наразі справу намагаються “зам’яти” у суді.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *