Відновити Велику Угорщину вже неможливо: румуни Закарпаття виступили з різкою заявою (ДОКУМЕНТ)

Представники румунської спільноти Закарпаття засуджують будь-які намагання офіційного Будапешта та їх сателітів до створення автономій чи навіть окремих ОТГ, а підписання Тріанонського мирного договору у червні 1920 року вважають важливим елементом становлення незалежної Румунії.

Відновити Велику Угорщину вже неможливо: румуни Закарпаття виступили з різкою заявою (ДОКУМЕНТ)

Про це йдеться в офіційному зверненні Національно-культурного товариства румунів Закарпаття «Драгош Воде».

У зверненні також коротко описуються причини та наслідки підписання Тріанонського мирного договору 4 червня 1920 року, згідно з яким, з карти Європи назавжди зникла колись могутня Австро-Угорська імперія. Саме цим договором регламентувався поділ Угорщини на окремі території, а вірніше, наші сусіди тоді позбулися більше половини своїх земель, у тому числі й значної території сучасної Румунії та Закарпаття.

“На жаль, ця ностальгія ніяк не може покинути голови наших політиків, особливо тих, які представляють угорську меншину в Румунській Республіці, Україні та інших суміжних країнах, займаються постійною пропагандою, вимагаючи все більше привілеїв для своєї меншини”, – йдеться у тексті заяви.

Водночас, закарпатські румуни переконані, що сучасні європейські демократичні цінності та багатонаціональність не позволять побудувати нову «Велику Угорщину», а всі намагання радикальних політиків у цьому напрямку будуть марні.

Настав час забути про те, що було 100 років назад, так як угорці у часи колишньої Імперії перебували у меншості, однак зуміли асимілювати мільйони словак, німців, румун, українців тощо. Відновити Велику Угорщину вже не можливо, так як це може призвести до нових страждань та ненависті, – підсумовує у зверненні лідер румунської організації Іван Гузо.

Нагадуємо, що парламент Румунії підтримав законопроект щодо визнання національним святом День підписання Тріанонського мирного договору. 

Натомість, як уже інформувало Закарпаття онлайну Великій Бийгані за участі голови Берегівської райради та угорського дипломата ностальгували за втраченою Великою Угорщиною.

Закарпаття онлайн

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *